TÜRKİYE'NİN İLK KRİPTO PARA BİRİMİ

Nedir Bu Turcoin?

Turcoin, Anafis A.Ş.'nin geliştirdiği ticari blockchain tabanlı ve merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Diğer kripto para birimlerinin aksine, BTC ve LTC tarafından hedeflenen alışverişlerde kullanılabilme gayesini temel almaktadır.

Anafis A.Ş., hali hazırda bu yapıyı GSCash adlı emtiası ile yürütmekte olup hem teknolojiye ayak uydurmak, hem de ticari ekosistemini geliştirmek için böyle bir projeyi hayata geçirmiştir. Zamanla Turcoin tek ürünü olarak işlem görecektir.

GSCash dünyada birçok ülkede kullanıcısı olan bir online ödeme çözümüdür. Kredi kartı, havale/eft gibi ödeme çözümleriyle alabildiğiniz bu tür emtialar size ödeme anlamında kişisel bilgilerinize dair gizlilik ve kötü niyetli kişilere karşı koruma sağlar, daha geniş bir alanda ödeme yapmanıza imkan tanır. Sektörde yer alan Ukash Astropay vs. gibi diğer büyük oyuncuların aksine, Anafis A.Ş. bu tür ödeme sistemlerinin gelecekte yerini kripto para birimlerine bırakacağını öngörmektedir.

Firmamız, bu vizyon doğrultusunda bir ilke imza atarak uzun zamandır deneysel olarak çalıştığı kripto para projesini Turcoin adıyla 2017 yılında hayata geçirmiştir. Çoğu madencilik işlemine açık kripto para biriminin aksine, Bytecoin projesi temel alınarak geliştirilen Turcoin, herhangi özel bir asic cihazına ihtiyaç duyulmadan herkesin kazım yapabileceği ve bu işlemi de blok başına kontrol eden dengeli bir ödül algoritmasıyla sağlayan güvenli altyapısı ile göze çarpmaktadır.

Elbette bu proje, sadece firmamız için ticari anlamda bir gelir kaynağı olmaktan öte, ülkemiz için de bir değer niteliği taşımaktadır. Ülke içi Waves ve ERC20 gibi yabancı platformlara bağımlı olan token tabanlı rakiplerinin aksine, tamamen kendine ait ve bağımsız bir ticari blockchain yapısına sahip olması, Turcoin'i daha da geliştirilebilir bir proje olarak öne çıkarmaktadır. Bu anlamda ICO sonrası softfork ile getirdiğimiz şirket içi cluster tabanlı endpoint eklentileri ile madencilere ihtiyaç duymadan daha hızlı doğrulama da yapılabilmektedir. Dolayısıyla kazım işlemlerine izin verilene kadar geçen süreçte yapılan işlemler, madencilerin haklarından olmalarına sebep olmayacaktır.

Mevcut ekosistemimizin tamamını Turcoin'e entegre etmek, bizim için şu an yaptığımız tüm ticari faaliyetlerin madencilere devredilmesi anlamına gelmektedir. Yani artık satış için bize ihtiyaç duyulmayacak, yalnızca proje geliştirici olarak firmamız fintech alanında hizmetler sunmaya devam edecektir. Bu süreçteki gelir modeli kazım yapılana kadar premined bakiye üzerinden işlemlerin yürütülmesi, sonrasında ise Turcoin değer kazanırken eldeki bakiyenin işletilmesi gayesine sahibiz. Uzun vadeli bu proje ile aktif yatırımcıların yanı sıra potansiyel yatırımcı adayı olan şahıs ve tüzel kişilerin de bizi tercih etmesi için Turcoin'e değer kazandırmaya yönelik çalışmalarımız olacak.

Bu amaç doğrultusunda Turcoin, doğrudan bir kripto para ya da token üretip borsaya girmek amaçlı değil, öncelikle günlük hayatta benimsenen ve sirkülasyonu olan bir kripto para olması adına üretilmiştir. Anafis olarak bu gayeyi ve topluluk desteğini sağlamaya yönelik çeşitli hizmetler sunacağız, bunlara dair bilgiyi de sitemizde bulabilirsiniz. Turcoin tabanlı borsa işlemleri ve komisyon ödemeleri, BTC/ETH/XMR gibi diğer para birimlerine yönelik madencilik tesislerimizin aylık kira ödemeleri vs. gibi farklı ekonomi modellerinin yanı sıra, Turco Safe/Navigator/Travel/Pay/Trader gibi çeşitli kollarla da bu süreç desteklenecektir. Başka bir platforma bağlı olmadan blockchain işletmenin avantajlarından hep birlikte faydalanacağız.

Sizlerin de desteğini alarak hedeflediğimiz projeleri geliştirmemizle yalnızca ülke içi değil, ilk etapta Türkiye'de ticari faaliyetleri olan ya da tatil amaçlı seyahatler yapan yabancı yatırımcıların da ilgisini çekeceğimize inanıyoruz. Bu sayede sadece mevcut emtialarımız sayesinde hitap ettiğimiz yatırımcıların aksine, belki de kripto para alanında daha önce hiçbir deneyimi bile olmayan birçok yatırımcıya daha erişilebilir kılmayı amaçlıyoruz.

Biz somut hedeflerimiz ışığında, bu güce ve geleceğe inanıyoruz.

"Gelecek de bir gün gelecek, ve gelecek sizsiniz."

Önemli Bir Hatırlamamız Daha Var!

Proje tamamen in-house dev. olup, Anafis Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.'ye aittir. Sosyal medyada ya da basın yoluyla iddia edildiği gibi kesinlikle referanslı üyelik ya da kazanç şeması içeren bir ponzi yapısı yoktur. Herkes dilediği zaman, herhangi bir üçüncü kişiye ihtiyaç duymadan kayıt olup işlem yapabilir.

Özellikle resmi sitemiz haricinde başka kaynaklar üzerinden yapılan alıntılarla ya da bizim paylaşımlarımıza farklı anlamlar yükleyerek firmamızı toplum içerisinde alenen dolandırıcılıkla itham eden bazı şahısların kimlikleri ve rakip sayılabilecek diğer token bazlı oluşumlarla olan organik bağları tespit edilmiş olup, haksız rekabet ve ticari itibarın zedelenmesi hususunda TTK ilgili maddeleri uyarınca yasal haklarımızın saklı olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bu hususta potansiyel ve aktif yatırımcılarımızın yalnızca bizden edinecekleri bilgileri, doğrulama imkanlarından da faydalanarak bireysel olarak kontrol etmek suretiyle dikkate almaları önemle rica olunur.