Zakłady na wyścigi konne
Choć dziś, podobnie jak przed laty, wyścigi konne nadal kojarzą się z wielkim prestiżem, to jednak jest to świat już nie tylko dla tak zwanych celebrytów. Tory coraz chętniej odwiedzają całe rodziny, a rywalizacja przybiera charakter pikników. To wszystko sprawia, że chętnych do podziwiania dżokejów i wspaniałych koni stale przybywa. Również bukmacherzy oferują zakłady na wyścigi konne.
Wyścigi konne w Fortunie
Bardzo rozbudowaną ofertę na zakłady na wyścigi konne posiada bukmacher Fortuna. Można u niego obstawiać najpopularniejsze wyścigi koni, m. in. Royal Ascot Racecourse w Wielkiej Brytanii, Turffontein w RPA czy Clonmel w Irlandii. Najczęściej postawimy na zwycięzcę, ale też na zakłady typu 1-2, 1-3, 1-4. Fortuna słynie z wysokich kursów. Podobnie jest w przypadku zakładów na wyścigi konne, zwłaszcza w przypadku kursów na faworytów. Jeśli chcesz obstawiać wyścigi konne zarejestruj się w Fortunie i odbierz darmowy bonus i zakład bez ryzyka.
STS z ofertą na wyścigi
Bukmacher STS również oferuje zakłady na wyścigi konne. Co więcej nawet na wyścigi psów! W jego kalendarzu także znajdziemy zakłady na popularne zawody konne. Bukmacher posiada zakłady typu H2H, czyli koń kontra koń. Jeśli więc jesteś fanem typowania, który koń z pary będzie szybszy polecamy usługi bukmachera STS. Oferuje on dodatkowo atrakcyjny bonus na start.
Typuj zakłady u bukmachera Traf Online
Jeśli pasjonujesz się wyścigami konnymi, lubisz zakłady związane z tą dyscypliną i chcesz mieć wszystko w jednym miejscu, to koniecznie skorzystaj z nowej, należącej do Totalizatora Sportowego, platformy – trafonline.pl. Jest to serwis, który ma w swojej ofercie gonitwy z TWK Służewiec, WTWK Partynice czy też tory francuskie.
Co należy zrobić, by zacząć grać online? Przede wszystkim trzeba się zarejestrować na stronie trafonline.pl, zweryfikować tożsamość i wpłacić depozyt. A po poprawnym zweryfikowaniu konta, czeka na nas szereg możliwości. Dostaniemy nie tylko dostęp do programu gonitw i wyników, ale również do transmisji. Ponadto, czeka na nas dużo możliwości typowania zakładów jednogonitwowych, a wkrótce również wielogonitwowych.
Wyścigi konne – sporty wirtualne
Większość legalnych bukmacherów w Polsce, jak choćby Fortuna czy STS, proponuje pasjonatom emocji typowanie wyścigów konnych w formie sportów wirtualnych. Polega to na tym, że na torze rywalizują ze sobą nie prawdziwi dżokeje i konie, ale algorytmy. Zadaniem osoby typującej jest analiza statystyk i na tej podstawie wskazanie konkretnego typu na gonitwę.
Choć obstawianie sportów wirtualnych wymaga od nas intensywnego myślenia i analizy wielu danych, to jednak jest też zaleta takiego grania. Ucieszą się zwłaszcza ci, którzy lubią spędzać na stronach bukmacherów wiele godzin. Ze względu na krótkie, a nawet błyskawiczne rozgrywki, w ciągu zaledwie jednego dnia można obstawić i obejrzeć nawet kilkaset wydarzeń.
Zakłady na wyścigi konne w Polsce
Choć za prekursorów wyścigów konnych uchodzą Anglicy, to jednak w Polsce sport ten też ma dość duże tradycje, które sięgają 1777 roku. Niewinny zakład Kazimierza Rzewuskiego z brytyjskim hrabią, Charlesem Whitworthem, w wyniku którego polska klacz pokonała rywala z Anglii, dał początek prestiżowej rywalizacji jeździeckiej w Polsce. Obecnie prym w konnych zawodach w kraju nad Wisłą wiedzie warszawski tor Służewiec, który świętuje 80-lecie istnienia.
Choć zarówno w Polsce, jak i w Anglii, kibice nadal najchętniej przebierają w piłkarskich ofertach bukmacherskich, to jednak zainteresowanie wyścigami konnymi stale rośnie. Mimo to, nie ma co owijać w bawełnę – aby zacząć swoją przygodę z obstawianiem w tej dziedzinie, nie wystarczy przewertować jednego poradnika. Zakłady na wyścigi konne uchodzą za bardzo dochodowe, bo na ogół idą w parze z wysokimi stawkami, ale również za bardzo ryzykowne. Przed postawieniam zakładu u bukmachera warto zatem pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
Analizuj informacje
To absolutna podstawa przy każdym zakładzie. W przypadku oferty na wyścigi konne warto zapoznać się z historią dżokeja, jego doświadczeniem. Dobrze też zwrócić uwagę na formę, w jakiej znajduje się koń, jak radził sobie w poprzednich wyścigach, ale też… ile waży (czy w ostatnim czasie nie zmieniła się drastycznie jego masa).
Skup się na kilku zakładach
Jeśli nie jesteś znawcą jeździectwa, skup się na podstawowych rynkach. Ogranicz się na początku do szukania zdarzeń na wyścigi w krajach, w których są one najpopularniejsze. Łatwiej znajdziesz wówczas potrzebne informacje o dżokejach czy koniach.
Prowadź swoje statystyki
Co prawda kilka firm bukmacherskich, zwłaszcza zagranicznych, prowadzi dogłębne statystyki z gonitw, to jednak warto również zadbać o nie samodzielnie. Każdy bieg ma swoją historię, każdy dżokej swoje charakterystyczne zachowania na torze (jeden jest nieustępliwy od początku na torze, drugi potrafi świetnie rozporządzać siłami konia). Własne obserwacje i przemyślenia mogą okazać się pomocne przy skutecznym typowaniu.
Sprawdzaj prognozę pogody i tory
Wyścigi konne odbywają się na otwartym powietrzu, a to oznacza, że podczas rywalizacji dużą rolę odgrywa pogoda. Deszcz może pokrzyżować plany najlepszym dżokejom dosiadającym najwspanialsze konie. Co więcej, ważny jest też tor (są wolniejsze i szybsze). A każdy dżokej ma swoje upodobania.
Uwaga na skoki adrenaliny
Obstawiając wyścigi konne, łatwo dać ponieść się emocjom. Nawet jeżeli jakiś zakład wydaje się nam oczywisty, a kurs zawyżony, adrenalina w świecie jeździectwa jest szczególnie złym doradcą. I tu znowu wracamy do analizy. Odpowiedni research i zimna głowa to podstawa. Warto też pamiętać o tym, by nie dać się ponosić zarówno na fali sukcesów, jak i porażek. Liczy się konsekwentny system.
Wyścigi konne – podstawowe pojęcia
Zanim jeszcze rozpoczniemy swoją przygodą z obstawianiem wyścigów konnych, warto zaznajomić się choćby z podstawowymi pojęciami w tematyce. Trzy główne rodzaje gonitw to: flat racing (konie rywalizują na płaskim torze), jump racing (hardling – wyścigi koni z przeszkodami) i boxed racing (rywalizacja sprinterska). Często można również natrafić na takie pojęcia jak: derby (wyścigi dla 3-letnich koni), distaff (wyścigi dla koni płci żeńskiej) czy też maiden (rywalizacja koni, które jeszcze nie wygrały).
Rodzaje zakładów na wyścigach konnych
Bukmacherzy wychodzą do nas z dość bogatą ofertą zakładów na wyścigi. Można zestawiać kupony uwzględniające jedną gonitwę jak i bardziej kombinacyjne, czyli wielogonitwowe. Zacznijmy jednak od tych pierwszych.
Zakład zwyczajny
Ten rodzaj zakładu wydaje się idealny dla kogoś, kto jest początkującym typerem w tej dziedzinie. Zadaniem gracza jest wytypowanie jednego konia, który wygra daną gonitwę na wskazanym torze.
Porządek
Zakład, w którym należy poprawnie wskazać dwa konie, które miną linię mety jako pierwsze. Kolejność, w której to uczynią, nie ma znaczenia. To typowanie sprawdza się, kiedy w gonitwie mamy dwóch faworytów.
Dwójka, trójka, czwórka
W tych zakładach wskazujemy kolejno dwa, trzy lub cztery konie, które okażą się najszybsze na torze. W tym przypadku jednak kolejność ma już znaczenie.
Zakłady wielogonitwowe
Sympatycy wyścigów konnych mogą też znaleźć w ofertach bukmacherów różne kombinacje zakładów wielogonitwowych. I tak dla przykładu zaliczane są do nich takie typy jak: dubla, tripla, kwinta, septyma. Polegają one na tym, że gracz wskazuje, które konie zajmą pierwsze miejsca w dwóch lub nawet siedmiu gonitwach. W tej kombinacji możemy umieszczać w roli zwycięzców różne konie, a nie zawsze tego samego, co zwiększa nasze szanse na zwycięstwo.
System ściana i box
Dla tych, którzy lubią kombinować jeszcze bardziej, bukmacher też ma ciekawą ofertę. Mowa o systemie ściana, w ramach którego w każdym zakładzie można wytypować miejsca wszystkich koni biorących udział w gonitwie. Ten system uwzględnia wszystkie możliwe kombinacje. Dla przykładu, kiedy mamy swoich faworytów na dwa pierwsze miejsce, ustawiamy je na przedzie naszej listy, a potem dodajemy tak zwaną ścianę, czyli wszystkie możliwe kombinacje.
Ponadto, gracz może też skusić się na system box, który pozwala z kolei zestawić wszystkie możliwe kombinacje na kuponie ze wskazanym konkretnie koniem.